Pagrindinis
Rotveileris
Parodos
Verta žinoti
Draugai
Nuorodos
Kontaktai
Forumas

   

 

 

Rotveileris yra didesnis nei vidutinio ūgio, kresnas, masyvokas, ne ilgakojis ir ne trumpakojis. Jo taisyklingas, tvirtas ir galingas kūno sudėjimas liudija apie didelę jėgą, ištvermę bei judrumą. Ramus, geraširdis žvilgsnis, į aplinką reaguoja labai atidžiai. Rotveilerio elgesį lemia įgimtos ir įgytos fizinės bei psichinės savybės. Jis draugiškas, taikus, paklusnus, ištikimas, atidus, myli vaikus. Temperamentas bei judėjimo ir veiklos poreikiai - vidutiniai. Nepageidautinų veiksnių atžvilgiu jis tvirtas, bebaimis ir ramus. Būdamas neįtarus, vidutinio staigumo ir pasitinkintis savimi, į aplinką jis reaguoja ramiai: lūkuriuoja, stebi. Iškilus pavojui, tuoj pat tampa kovingas, sargus. Pavojui praėjus, kovingumas greit silpsta. Rotveileris prisirišęs prie savo namų ir kiemo, jis gali apginti, turi gerą uoslę, tačiau ryškių medžioklės aistrų neturi.

Patino aukštis ties ketera - 61-68 cm, kalės - 56-63 cm. Patino svoris apie 50 kg, kalės - 42 kg.

Galva vidutinio ilgio, kaukolė ties ausimis plati; kaktos linija, žiūrint iš šono, lengvai išgaubta. Pakaušio gumburas gerai išsivystęs, nestipriai išsišovęs. Viršutinis ir apatinis žandikauliai tvirti ir platūs. Perėjimas nuo kaktos iki snukio ir antakių lankai - ryškūs. Galvos oda prigludusi, susidomėjusiam šuniui ant kaktos susimeta nedidelių raukšlių.

Lūpų kraštai juodi, prigludę; kampai - uždari. Dantenos kuo tamsesnės (šviesėja šuniui senstant).

Nosies nugarėlė tiesi, plataus pagrindo, vos vos siaurėjanti; nosies galiukas platokas, šnervės didelės ir juodos.

Akys vidutinio dydžio, migdoliškos, tamsiai rudos, vokai prigludę.

Ausys vidutinio dydžio, nukabusios, trikampės, toli viena nuo kitos, aukštu pagrindu. Gerai laikomos prigludę prie skruostų ausys vizualiai platina galvą.

Dantys tvirti, visas kompletas (42), sankanda žirkliška.

Kaklas tvirtas, netrumpas, raumeningas, sprandas truputį išlenktas, sausas, be nuokarų ir nuodribų.

Nugara tiesi, tvirta, įtempta; juosmuo trumpas, tvirtas ir gilus.

Strėnos plačios, vidutinio ilgio, apvalokos.

Krūtinė ovali, plati, didelė, išsivysčiusi priekinė dalis, šonkauliai išgaubti.

Pilvas neįtraukats, šonai neįdubę.

Uodega ilga. Natūralios būsenos - tarsi pratęsia viršutinę nugaros liniją, ramybės būsenos - nuleista. Susijaudinus, gali būti iškelta į viršų, bet nesuriesta ir negulinti ant nugaros.

Priekinės galūnės. Pečiai ilgi, prigludę prie liemens (ne per stipriai). Dilbiai tvirti, raumeningi. Riešai lengvai spyruokliuojantys, tvirti, nestatūs. Letenos apskritos, pirštai išgaubti ir suglausti. Padai kieti, nagai trumpi, juodi it tvirti. Priekinės galūnės, žiūrint iš priekio, tiesios ir platokai pastatytos. Dilbiai, žiūrint iš šono, tiesūs. Mentės pasviros (45°). Mentė su petikauliu sudaro 115° kampą.

Užpakalinės galūnės. Šlaunys ilgokos, plačios ir raumeningos. Blauzdos ilgos, tvirtos, raumeningos, gyslotos iki kulno sąnario. Užpakalinės letenos kiek ilgesnės už priekines, suglaustais, išgaubtais ir tvirtais pirštais, penktieji pirštai pašalinti. Užpakalinės galūnės, žiūrint iš užpakalio, tiesios, nesiauros; žiūrint iš šono, neturi būti tiesios. Laisvai stovint, šlaunikaulis su dubens kaulu, šlaunikaulis su blauzdikauliu ir blauzdikaulis su riešu sudaro bukus kampus. Dubens kaulas pasviręs 20-30° kampu.

Kailį sudaro dengiamieji plaukai ir pavilnė. Dengiamieji plaukai vidutinio ilgio, kieti, stori ir prigludę, slepiantys pavilnę. Ant užpakalinių galūnių plaukai kiek ilgesni. Juodos spalvos su ryškiu skruostų, snukio, pasmakrės, kaklo apatinės dalies, krūtinės, galūnių, virš akių ir pauodegio rausvoku įrūdžiu.

Judesiai. Rotveileris bėga risčia. Nugara tvirta, beveik nejuda. Judesiai harmoningi, galingi ir nevaržomi, žingsnis platus.

Diskvalifikacinės ydos. Ryškūs priešingos lyties požymiai. Bailumas, piktumas. Per didelis nepatiklumas, nervingumas. Akių ligos (entropija, ektropija); geltonos arba skirtingų spalvų akys, perkanda, nesankanda, ne visi dantys. Nors vienos sėklidės nebuvimas. Ilgi ir banguoti plaukai, netipiška rotveileriui kailio spalva.

 

Sprendimas: MyDesign.lt